Nuray Sayari Anasayfa

Online Mağaza Online Mağaza
Nuray Sayari Facebook Sayfası
Nuray Sayari Twitter Sayfası

Hava, Su, Rüzgar, Ateş Enejisi:Feng Shui

Feng Shui nedir?

Feng Shui: Çevrenizdeki eşyaları, hayatınızı daha güzel ve enerjisi yüksek bir hale getirmek için eşyaları yerleştirme sanatıdır.


Chi: Çevrenize akan hayat enerjisidir.


Bagua: 8 ev anlamına gelir. Bagua, evinizi etkisi altında tutan 8 gücün haritasıdır.


Gua: Evinizi kontrol eden 8 enerjinin her biridir.


Feng Shui'nin Temel İlkeleri

Chi; eve ön kapıdan girer. Bu alanı özellikle temiz ve aydınlık tutmak gerekir. Kapının arkasına bir şeyler yığmayın ve çöpü de uzak tutun.


Bagua:Feng Shui'nin temeli bagua'dır. Evinizde bulunan sekiz bölgenin bir haritasıdır. Feng Shui'nin ana ilkelerine göre; evinizin bir yerinde Chi'yi geliştirmek için yapacağınız her şey, hayatınızda da aynı alanı etkiler.


Bagua hazırlamak: Evinizde bulunan alanların zihinsel bir haritasını çıkarın. Yaşamınızda geliştirmek istediğiniz bir alan seçip düzenleyin.Evinizdeki Chi'nin gücünü arttırmak için en iyi yöntem kullanmadığınız, sevmediğiniz eşyaları atmak ve geri kalanları iyice temizlemektir. Temiz ve düzenli bir eve sahip olmak,Feng Shui’nin hayatınızı değiştirmesi için en önemli adımdır.


Evinizde işinize yaramayan ve nefret ettiğiniz her şeyi atın. Bu evinizdeki Chi'yi (enerji) geliştirecek ve sizi özgürleştirecektir.. Atmak istemediğiniz ama kırık olan eşyalarınızı tamir edin. Atma işlemine ölü ya da yarı ölü bitkileriniz de dahildir. Ve asla kuru, gercek olmayan çiçekler de dahil olsun.Evdeki eski gazeteleri, dergileri, gereksiz broşür ve mektupları atın.


Feng Shui’de Renklerdeki Semboller: Renkler huzuru, dengeyi ifade eder.Örneğin, mor renk zenginliği,bereketi;pembe, ilişkileri ve evliliği, gri ise vericiliği ifade eder.


Genellikle yatak odalarında pembe renk kullanılır. Yeşil;sağlık, mavi; bilgi ve sağlık, siyah; kariyer,sarı; altın, zenginlik, saltanattır.Kırmızı, “ün” ifade eder.


Bazı renkler bazı ruh hallerini yaratırlar. Sarı, bilgeliği simgeleyip zekayı uyandırırken; mavi rahatlatıcıdır ve öğreticidir. Kırmızı uyarır , turuncu hem mutluluk yaratır hem de sosyalleşmeyi kolaylaştırır.Mutfakta da bereketi artırır.İştah açar.


Beyaz saflığı simgeler. Bu renkler doğru kullanıldığında, hayatınızın o alanındaki enerjisi yükselir. Evinizde ufak düzenlemelerle bu enerjiyi yaratabilirsiniz. Mesela, Chi'yi(enerjiyi) arttırmak için, zenginlik köşesine mor bir ışık koyabilirsiniz. Ya da evlilik ve ilişki köşesine, bir vazo dolusu pembe gül koyabilirsiniz.


Evinizdeki eşya ve renkleri seçerken içgüdülerinizin size kılavuzluk etmesine izin verin. Eğer bir rengi sevmiyorsanız onu kullanmayın. Seçtiğiniz renkler enerjinizdeki değişiklikle size yansıyacaktır.

Öneriler

 • Yaşadığınız mekanların her zaman temiz, ferah olmasını ve güzel kokmasını sağlayın.
 • Taze çiçekler bulundurmanız, yaşadığınız mekana “Yang” enerjisi getirecektir.Solan cansız çiçekleri atın. “Yin” enerjisine dönüşür. Bu yüzden ölmek üzere olan çiçekleri canlı ve taze çiçeklerle değiştirin.
 • Chi'nin akışını engellememek için geçiş alanlarınızı gereksiz mobilyalarla doldurmayın.
 • Chi'nin gitmesini engellemek için tuvalet kapılarını ve klozet kapaklarını kapalı tutun.
 • Çalışma masanızı sırtınız duvara gelecek şekilde yerleştirin. Bu, dışarıdan gelecek sürprizlere hazırlıklı olmanızı sağlayacaktır.
 • Giriş kapınızın üstüne, dışarıdan gelecek kötü enerjileri yok etmek için ayna asın.
 • Uzun koridorlarda chi çok hızlı hareket eder ve yararsızlaşır. Chi'yi yavaşlatmak için bu tarz mekanlara rüzgar çanları asmalısınız.
 • Mutfakta fırın ya da ocağı, musluk ya da buzdolabı yanına yerleştirmeyin. Ateşle su elementinin yan yana olması olumsuzluk yaratacaktır. Eğer değiştiremeyeceğiniz bir durumsa ateş ve su arasında tahta bulundurun enerji dengelensin.
 • Hiçbir zaman aynayı karşılıklı gelecek şekilde yerleştirmeyin.
 • Su forumu şeklindeki objeler ana giriş kapısının sol tarafında bulunmalıdır. Evli çiftlerin ilişkisini garantiler, gözlerini dışarı değil içeriye yöneltir.
 • Ofisinizde ya da çalışma odanızda açık raflı kitaplıklar kullanmayın. Kapaklı dolaplar olsun.
 • Çalışma masanızın tam önünü boş tutun. Buradaki dosya, araç gereç ya da obje, şansınızı olumsuz yönde etkileyecektir.
 • Kristal küreler gücü ifade etmektedir. Güneş ışığı ile parlayan kristal kürelerin yansıttığı gökkuşağı renkleri oldukça önemlidir. Evin ölü köşelerine yerleştirilecek kristal küreler, buradaki enerjiyi harekete geçirir.
 • Bir kapıdan içeri girer girmez bir duvarla karşılaşmak insanda negatif duygular yaratır. Duvara bir resim ya da ayna asmak negatif enerjiyi engeler.
 • Rüzgar çanları çıkardıkları seslerle yatıştırıcı etki yapar ve rüzgar çanları ve bambu flütler bireysel enerjiyi açığa çıkarır.
 • Hayvan ve bitki gibi canlılar da Feng Shui felsefesinde çok önemlidir. Onlar da enerji içerirler ve Chi'yi harekete geçirirler. Balık, bolluk ve şans getirir.

Sağlıklı bir ev sizin ve ailenizin hem fiziksel hem de ruhsal olarak kendinizi içinde mutlu hissedebileceğiniz yerdir. Gününüz nasıl geçerse geçsin, eve döndüğünüzde tüm sıkıntılarınızı arkanızda bırakabilmeli ve rahatlayabilmelisiniz.


Sevdiğiniz renklerle boyanmış, sizi sakinleştiren bir yerde yaşamanın ruh sağlığımız üzerinde ne kadar olumlu etkilerde bulunacağını tahmin etmek hiç de güç değil.Ayrıca kişinin evi, bedeni gibi önemli olmalı. Evin enerjisi daima sağlıklı tutulmalıdır. Bir evin mutfağı, evin kalbidir.Mutfakta yemek pişmeli dağınıklık olmamalı. Hepimiz kendi imkanlarımıza göre evimizin enerjisini yükseltmeliyiz. Evimizde ve işyerimizde her odamızın bir enerji alanı vardır.Kimi an, o enerji alanı bozulursa hayatımızın akışı da bozulur.


SEANSLARIMIZ İÇİN LÜTFEN RANDEVU ALINIZ